KONSULTACJE DLA RODZICÓW
Rodzicielstwo może być jedną z najpiękniejszych ról w naszym życiu. Czasami jest jednak tak, że jednocześnie może być dla nas trudnym doświadczeniem, powodować uczucie niepewności i zdezorientowania. Zdarza się również, że wywołuje poczucie winy, wstydu lub złości. Niekiedy przywołuje bolesne wspomnienia z naszego dzieciństwa.Nasi rodzice dostarczyli nam pierwszych informacji i wzorców jak wychowywać dziecko. To nie oznacza, że musisz dokładnie powielać ten sam schemat. Mogę Ci pomóc rozpoznać,co cenisz sobie z okresu własnego dorastania i chciałbyś przekazać dalej a co Ci nie służy w relacjach z Twoim dzieckiem. Umiejętność wspierania dziecka wymaga umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami.Dlatego tak ważne jest poznanie jak doświadczasz siebie jako rodzic.
Nie udzielam gotowych recept na wychowanie, bo każda rodzina jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Natomiast będę z Tobą , by pomóc Ci opracować zestaw niezbędnych umiejętności, które pozwolą Ci się poczuć pewniej i bardziej komfortowo. Moim celem jest wpierać Cię do rodzicielstwa opartego na miłości, uważności i autentycznej relacji.
O rodzicielstwie nastolatków.
Okres dorastania to czas zawirowań nie tylko dla młodego człowieka, to również czas, kiedy rodzice potrzebują na nowo odnaleźć się w roli kogoś, kto poprowadzi swoje dziecko w świat dorosłości. Żyjemy w świecie, który bardzo szybko się zmienia i nasze własne doświadczenie bycia nastolatkiem może być bardzo dalekie od świata, w którym muszą się poruszać nasze dzieci- świata opartego na szybkiej komunikacji elektronicznej i social mediach.Dorastający młody człowiek nadal potrzebuje wsparcia rodziców, bo to oni mają cały czas wpływ na jego myślenie i postępowanie. Mogą stać się partnerem, który poprzez swoje wartości i doświadczenia będzie motywować do odpowiedzialnego wejścia w dorosłość.
Zapraszam Cię do kontaktu:
-jeśli masz poczucie, że nie rozumiesz swojego dziecka,
-widzisz, że coś się dzieje z nim niedobrego i nie wiesz jak mu pomóc,
– przeżywasz trudność w ustalaniu granic i zasad,
– Wasza komunikacja jest zakłócona,
-doświadczasz trudnych emocji w związku z odchodzeniem dziecka z domu ( efekt pustego gniazda),
– trudno Cię się odnaleźć po narodzinach dziecka,
-pojawiły się ciężkie do samodzielnego przepracowania doświadczenia i nieporozumienia.
Spotkania terapeutyczne pozwolą Ci lepiej zrozumieć siebie i innych członków rodziny. Pomogą uświadomić sobie mechanizmy rodzinnych relacji, wzajemne zależności i wpłyną na podniesienie jakości komunikacji. Dzięki wsparciu w bezpiecznych warunkach możesz nauczyć się rozmawiania z dzieckiem oraz odnaleźć siłę i sposób na przywrócenie równowagi w Twojej rodzinie.
Sesje odbywają się raz w tygodniu. Ilość spotkań uzależniona jest od złożoności problemu, którym chcesz się zająć.